NOWE MOŻLIWOŚCI DZIĘKI ZAKUPOWI PIECA DO PRÓŻNIOWEGO LAMINOWANIA SZKŁA

Na przełomie września i października 2020 roku nastąpiło poszerzenie profilu działalności o produkcję szklanych paneli dekoracyjnych.

Dzięki inwestycji w innowacyjny produkcyjny piec do próżniowej laminacji tafli szklanych firma Justprint - Marek Nadolny weszła na rynek wykończenia wnętrz. Podstawowym produktem w nowej linii produkcyjnej są personalizowane panele szklane do kuchni i łazienek oraz obrazy szklane. Ich sprzedaż odbywać się będzie na platformie web2print zintegrowanej z bankiem zdjęć Adobe Stock oraz w oparciu o autorskie wzory stworzone na nowo utworzonym stanowisku pracy. Technologia próżniowej laminacji ma bardzo szerokie zastosowania również na rynku architektury szkła, co stwarza nowe możliwości równoległego rozwoju firmy w dziedzinie architektury i budownictwa.

Maszyna oprócz zespalania wydruków z taflami szklanymi, daje rónieć możliwość transferu druków sublimacyjnych na wszelkie podłoża twarde, również takie, których bezpoeśredni zadruk metodą UV nie jest możliwy. Sprzęt polskiej firmy EPOGLASS umożliwoa transfer nadruków na nośniki o nieregularnych kształtach lub stanowiących trudne do zadrukowania medium w innych technikach druku jak druk UV. (np blachy mające tendencje do odkształcania nie mogą być drukowane na posiadanej drukarce UV Flora Extra, gdyż grozi to zniszczeniem kosztowych głowic drukarskich). Dzięki technologii transeru możliwe będzie wykonywanie pełnokolorowych druków na szyldach z blachy, będącej tanią alternatywą dla dedykowanych do druku materiałów kompozytowych typu DiBond, taflach okrągłych (np blatach szklanych stołów) oraz szerokiej gamy produktów architektury wnętrz w tym specjalistycznych zastosowań. Wybrana konstrukcja jest polskiej produkcji i dostawca dysponuje szeroką wiedzą, która może otworzyć nowe rynki zbytu dla wnioskodawcy, nie związane z dotychczasową branżą druku reklamowego.

W piecu można laminować szyby w 9 technologiach:

- technologia laminowania szyb dekoracyjnych „duoglass” tafla szklana + folia laminująca +zdobienie np. wydruk na folii solwentowej + folia laminująca = powstaje-szyba -monolit ozdobna i bezpieczna. Tego typu szkło może być przeznaczone między innymi w budownictwie jako balustrady, ściany działowe itp. lub we wnętrzach jako blaty , drzwi przesuwne, ścianki maskujące itp

Dekoracją może być prawie wszystko co jest płaskie i wytrzymuje temperaturę ok 120 stopni, a więc:

- wydruki graficzne na różnych foliach ( w tym foliach do podświetleń ) w technologii druku solwentowego, UV, lateksowego o nieograniczonym wzornictwie
- materiały tekstylne
- tapety
- folie meblowe
- siatki metalowe
- folie holograficzne
- skaje
- folie kolorowe
- folie materiałowe
- zdjęcia
- reprodukcje
- itp
- technologia laminowania szyb architektonicznych w tym wielowarstwowych

Są to najczęściej szyby laminowane przezroczyste, mleczne lub tzw „ szkło piaskowane” w zależności od rodzaju użytej folii do laminowania . Używamy szkła w szerokiej gamie grubości od 1,5mm do 20mm. Do laminowania wykorzystujemy szkło typu float lub opti- white, hartowane i niehartowane . W procesie laminowania możemy także łączyć szkło hartowane z niehartowanym. W architekturze ma często zastosowanie szło laminowane wielowarstwowe np. stopnie schodów lub szklane pomosty. Laminujemy trzy warstwy szkła z czego środkowa jest ze szkła niehartowanego. Na górną szybę naniesiona jest w procesie hartowania warstwa antypoślizgowa. Tylko wtedy schody są w pełni bezpieczne. - technologia laminowania szyb dekoracyjnych „sologlass”.

naswietlarnia_b2